O nás

Kdo jsme?

Sudovjan je umělecké sdružení, jehož členové se zhusta zabývají lidovou a jinou hudbou. Jen nedopatřením a nedostatkem času se kapela dosud neprosadila do širokého povědomí kulturní veřejnosti (otázkou zůstává, jestli o takto získanou popularitu stojí). Přesto si za krátkou dobu svého působení získala nesčetně příznivců a příznivkyň. Zejména pro ně kapela pořádá své hudební seance, při kterých muzicíruje s virtuozitou a energií sobě vlastní.

Naše hra staví na účasti řady osobností folklórního hudebního života. Mnozí z nás (vlastně všichni) prošli jinými významnými hudebními tělesy, ať už na Uherskohradištsku či jinde - na Zvolensku, Brněnsku, Huštěnovsku či Pražsku.

Ne nadarmo jsme byli již v ranném mládí hodnoceni jako „malé pavlice"!!!

Svůj talent jsme pak rozvíjeli doma i v cizině tak, abychom jej mohli dnes uplatnit v řadách Sudovjanu. Za svoji základnu jsme si zvolili Mařatice (dříve obec, dnes část Uherského Hradiště) pro svoji strategickou polohu na kopci a protože tam někteří bydlíme.

Naše sestava doznává změn podle dostupnosti jednotlivých umělců. Proto nebudeme popisovat, kdo na co hraje (stejně se to v průběhu večera často mění). Znalci z řad folkloristů nás jistě poznají na fotografiích, ostatní se mohou alespoň dohadovat, kdo je kdo.

Petr Holásek Tomáš Drábek Petr Chmelík Zbyšek Janeček
Petr Holásek Tomáš drábek Petr Chmelík Zbyšek Janeček

 

Radek Doležal Petr Malůšek Ivo Kunc
RadekDoležak Petr Malůšek Ivo Kunc